Blog

Odchudzanie - kotrola wagi

Odchudzanie

Należy pamiętać, że odchudzanie to nic innego jak ujemny bilans kaloryczny zatem nasz organizm ma większe zapotrzebowanie na energię niż jest ona dostarczana z posiłków. Nie będę się tutaj rozwodzić nad konkretnymi dietami ale chcę zwrócić Waszą uwagę na ważny aspekt jakim jest kontrola wagi. 

Po co się ważyć?

Jest to bardzo ważny aspekt podczas stosowania diety ponieważ nadmierna utrata wagi jest bardzo niekorzystna dla Twojego zdrowia. Zauważ, że jak tyjesz to momentalnie zyskujesz na wadze 10 kilo. Proces odchudzania powinien być dostosowany do Twojego organizmu zatem powinno się ważyć aby sprawdzać postępy. Wyjątkiem jest kiedy ćwiczysz i dalej posiadasz tą samą wagę ale zmniejsza się ilość tkanki tłuszczowej czyli na przykład obwód w pasie. To najzwyczajniej znaczy, że nabierasz mięśni tracąc tłuszcz. 

Jak często się ważyć?

Większość dietetyków zaznacza aby na początku odchudzania ważyć się raz w tygodniu a po pierwszym miesiącu można już stosować rzadsze interwały. Może to być wtedy raz na dwa tygodnie albo nawet raz na miesiąc. Co innego jest kiedy budujesz masę mięśniową stosując kreatynę. Wtedy warto stale badać swój ciężar i robić pomiary tkanki tłuszczowej oraz mięśniowej aby nie dopuścić do zbyt małej ilości wody w organizmie. 

Po więcej porad

zapraszam do sklepu