Blog

Aparat ruchu

Za co jest odpowiedzialny?

Na aparat ruchowy człowieka składa się układ szkieletowy, określany jako bierny aparat ruchu i układ mięśniowy, który nazywany jest czynnym. Szkielet pełni funkcję zarówno podpory dla miękkich części ciała, jak również ochrania narządy wewnętrzne otaczając je.

Po co on jest?

Ludzie mają eleganckie ciała, które umożliwiają gimnastykę, grę na pianinie i używanie narzędzi, ale szczegółowe zrozumienie, jak to robią, jest trudne, ponieważ ich układ mięśniowo-szkieletowy jest niezwykle skomplikowany. Niemniej jednak, typowe ruchy, takie jak chodzenie i sięganie, mogą być stereotypowe, a bardzo duża liczba badań wykazała, że ​​​​ich koszt energetyczny jest głównym czynnikiem.

Warto dbać.

Stosując odpowiednią diętę, suplementację oraz zapewniając ruch nawet w minimalnym stopniu zapewniasz, że Twój aparat ruchu ma się w świetnym stanie. Można porównać tą zasadę do nieużywanego samochodu. Jak chcesz się przejechać po roku stania to nagle się okazuje, że wszystko piszczy i trzeszczy. Tak samo jest z naszym organizmem, który stworzony jest do ruchu a nie wiecznej stagnacji. 

Po więcej porad

zapraszam do sklepu